Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Líbíme se Vám?

Doprava a platba

 

Newsletter PowerGuy.cz

  • VIP slevy pro odběratele
  • Tipy specialistů ZDARMA
  • Atraktivní soutěže
 

Kontakt

Eljet s.r.o.
Kladenská 278/61
160 00 Praha 6
tel: +420 602 123 363 
email: info@powerguy.cz
IČ: 01504134
DIČ: CZ01504134


Slovník pojmů

Kapacita

Kapacita baterie se obvykle udává v mAh (miliampérhodinách). Podívejte se na současnou baterii, kde naleznete kapacitu, a zvažte, zda byla výdrž dostatečná. Pokud ano, zakupte klidně podobnou kapacitu.

V případě že byla nedostatečná, můžete zkusit najít výkonnější model (reálně se dá zvýšit kapacita o maximálně cca 30% při zachování stejných rozměrů). Pokud byste rádi ušetřili a nevadí vám horší výdrž, zakupte baterii s nižší kapacitou (pouze v tomto případě se stačí spolehlivě orientovat dle cenovky, jsou to ty nejlevnější kusy).

Originální a neoriginální baterie

Originální baterie je baterie, kterou jste dostali při koupi mobilního telefonu přímo od výrobce. Výhodou takové baterie je, že víte, co kupujete. Pokud jste byli spokojeni s dodávanou verzí a jste ochotni si připlatit za značku (značkové zboží je obecně předražené), chybu neuděláte.

Neoriginální baterie jsou baterie od výrobců, kteří často vůbec mobilní telefony nevyrábějí a specializují se pouze na energetická řešení. Baterie od těchto výrobců stojí především zlomek ceny v porovnání se stejně kvalitní originální baterií. Cenově jsou výjimkou výrobci neoriginálních baterií, kteří dělají baterie s delší výdrží oproti originálnímu kusu. U nich může být baterie i o několik stokorun dražší.

Li-Pol nebo Li-ion

Nejpoužívanějším typem baterie je ta s technologií Li-ion. Můžete se setkat i s technologií Li-Pol, což je novější technologie vycházející z Li-ion baterií. Obě varianty mají velmi podobné vlastnosti a neexistuje významný parametr, pro který bychom měli doporučit jednu z nich. Rozdíl existuje pouze v konstrukci. Rada pro běžného uživatelea - otázku jestli tu nebo onu technologii jednoduše neřešte :-)

Bulk versus blister

Akumulátor s přívlastkem bulk obdržíte v obyčejném igelitovém sáčku. Blister pack není určen do servisů ale do showroomů, proto je balení velmi profesionálně zhotovené. Za hezký obal se však připlácí.

100% záruka spokojenosti PowerGuy.cz

Na zboží z našeho skladu v Praze se vztahuje jedinečná záruka spokojenosti po dobu celých 3 měsíců od zakoupení. To znamená, že můžete celé 3 měsíce zkoušet, jestli zakoupený produkt vyhovuje vašim potřebám. V případě nedostatků lze produkt bezplatně vrátit a získat celou částku zpět!

Power bank

Externí baterie s univerzálním USB zásuvkou. Dobijete tak telefon, sluchátka či tablet. Dobít lze obvykle dostupným micro USB kabelem a vydrží s přehledem 500 cyklů. Nezbytné příslušenství snad pro každého telefonistu.

Watt (W)

Základní jednotka výkonu. Běžný mobil spotřebuje během surfování na internetu asi půl Wattu, což představuje při daném napětí elektřinu o síle přibližně 130mA. Při kapacitě 300mAh vydržíte online na jedno nabití 10 hodin.

Ampér (A)

Jednotka elektrického proudu. Pro lepší pochopení uvedeme opět příklad. Při konstantní spotřebě 130mA využijete za jednu hodinu kapacitu 130mAh.